Dane sklepu :


DOM MALOWANY
ul. Rzemieślnicza 13
20-716 Lublin
(81) 469 19 69
sklep@dommalowany.com.pl

 
Dane firmy :

P.H.U. Neron

Marianna Osipiuk-Maciąg
ul. Wertera 63
20-713 Lublin
NIP : 712-030-25-81
REGON 430067190

Godziny otwarcia sklepu :

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 17.00
W soboty od 8.00 do 14.00

 

 

  

             Olbrzymi sukces lakierów marki Domalux to zasługa niemal dwudziestu lat doświadczeń oraz ciągłych prac nowoczesnego laboratorium badawczego. Początki marki sięgają 1991 roku, kiedy to na rynek wprowadzony został trwały, jednoskładnikowy lakier do parkietów. Produkt ten odniósł olbrzymi sukces, a lakiery Domalux z roku na rok zdobywały coraz większą liczbę zadowolonych użytkowników.

               Dzisiaj są to najczęściej wybierane lakiery w Polsce, co potwierdzają niezależne badania*. Według nich w świadomości 70% badanych osób słowa „lakier” i „Domalux” to niemal synonimy, a aż 95% respondentów zna tą markę! Tak duża świadomość marki Domalux przekłada się na największy udział w rynku lakierów oraz umacnia niezmienną od lat pozycję lidera.* Dodatkowo potwierdza to fakt, iż ponad 80% badanych osób korzystało kiedykolwiek z produktów tej marki, a niemal co czwarty z badanych stosował je w ciągu minionego roku*.

 

Historia marki Domalux
 
               Pierwszy jednoskładnikowy lakier do parkietów marki Domalux został wprowadzony na rynek w 1991 roku i w ciągu pięciu lat odniósł olbrzymi sukces, podbił rynek i stał się najpopularniejszym lakierem w Polsce. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy, w kolejnych latach do sprzedaży trafiały nowe profesjonalne produkty z logo Domalux – Capon, Nitrolak, Alkilak – lakiery Polifarbu Cieszyn i Polifarbu Wrocław, cieszące się dużym uznaniem klientów.

              W 2000 roku, dzięki prowadzeniu ciągłych prac nad ulepszaniem formuły lakierów, portfolio marki Domalux wzbogacone zostało o kolejne produkty – profesjonalny lakier poliuretanowy Domalux Super oraz alkidowo-uretanowany Domalux Bezpodkładowy. Wprowadzenie obu lakierów na rynek sprawiło, że preparaty Domalux coraz częściej były stosowane do zabezpieczania podłóg drewnianych w obiektach sportowych oraz parkietów w obiektach mieszkalnych.

              Kolejnym etapem w rozwoju produktów marki Domalux był rok 2003. Do oferowanych dotychczas lakierów bezbarwnych dołączyły wodorozcieńczalne lakiery Domalux Szybkoschnący oraz Domalux Bezzapachowy. Oba te produkty można barwić w komputerowym mieszalniku farb i lakierów Dekoral Color System na jeden z 55 atrakcyjnych kolorów. Dodatkowo ekologiczny Domalux Bezzapachowy przeznaczony do lakierowania mebli i zabawek dla dzieci uzyskał na początku 2008 roku atest hipoalergiczności oraz został wyróżniony Certyfikatem Zgodności z przepisami Unii Europejskiej „Bezpieczeństwo Zabawek” (PN-EN 71-3). W latach 2007-2008 gama lakierów została poszerzona o kolejne produkty – Domalux Strong (lakier i podkład 2w1) oraz Domalux Exotic Primer (lakier podkładowy do drewna egzotycznego).

 

W trosce o środowisko naturalne

 

        Stale udoskonalane formuły lakierów Domalux pozwalają na dostarczanie klientom nowoczesnych preparatów przyjaznych środowisku. W 2007 roku Unia Europejska wprowadziła Dyrektywę LZO ograniczającą zawartość szkodliwych dla środowiska Lotnych Związków Organicznych (VOCs). Ma ona na celu redukcję emisji rozpuszczalników, które w połączeniu z promieniowaniem słonecznym oraz tlenkami azotu tworzą szkodliwy dla atmosfery ozon.

        Dyrektywa przewiduje dwa etapy dostosowania poziomu związków LZO w produktach: pierwszy termin minął w 2007 roku, a drugi o zaostrzonych wymaganiach zaplanowano na 2010 rok. Obecnie dzięki wytężonej pracy Działów Badawczych lakiery Domalux są zgodne z rygorystyczną normą LZO 2010. Nowe opakowania produktów spełniających wymagania unijne oznaczane są charakterystycznym znakiem zielonego liścia.

 

Solidny i zaufany partner

 

        Marka Domalux jest własnością firmy PPG Deco Polska – wiodącego producenta na polskim rynku farb i lakierów, obecnego na „Białej Liście” Wrocławskiej Izby Gospodarczej, a także członka Dolnośląskiej Izby Gospodarczej i Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która działa na rzecz poprawy funkcjonowania biznesu w Polsce i rozwoju przedsiębiorczości w regionie.

        Firma PPG Deco Polska pracuje w oparciu o certyfikat ISO 9001:2000, spełniając tym samym najwyższe standardy jakości. Jest zdobywcą licznych nagród i wyróżnień m.in. „Inwestor w Kapitał Ludzki” w 2008 roku oraz Godła Ogólnopolskiego Programu Certyfikującego „Firma Przyjazna Klientowi”, przyznawanego przez Instytut Zarządzania. Do PPG Deco Polska należą także marki: Dekoral, Dekoral Professional, Dekoral Gold, Drewnochron oraz Sigma.